SPA is a special interest group of Paramedics Australasia

Access PA website

www.paramedics.org

WORKSHOP ALLOCATIONS

Workshop Allocations for #SPAIC2018

Below is the full list of allocations for each workshop at SPAIC. Easiest way to find your allocation is to use the “Control – F” function and type in your name. Sincerest apologies for any misspellings or typos. Whilst every effort was made to accommodate your preferences, many of the workshops filled extremely quickly.

We hope you are as excited as us!

Friday Session A Workshop Allocation

Help or Harm Workshop

Friday Session A 08:10am-9:10am

30 participants

Rm: 2.09

 

Amanda Clydesdale

Dustin Williams

Julia Clark

Georgia Sheehan

Sanura Vanmali

Thomas Manallack

Tessa Lee

Kristen Spring

Gemma Rovers

Nancy Fintic

Eleanor Thorn

Yousef Alshahrani

Tahlia Wozniak

Kimberley Collicoat

Joseph Lawrence

Anthony Meyer

Jason Folk

Mario Cataldi

Carolyn Kinnane

Aaron McInnes

Esther Sands

Leadership Workshop

Friday Session A 08:10am-9:10am

30 participants

Rm: 2.18

 

Alice Cloke

Georgia Thompson (*)

Sarah Maloney

Rohan Watters

David Axen

Thomas Hunter

Debra Spiteri

Christina Steele

Haden Duggan

Desiree Jordan

Sarah Martin

Alexandra Rantzoglou

Adrian Anderson

Capsian Caple

Todd Allanson

Darian Kekwick

Andrew Andrawos

Sari Webber

Tori Allington

Paige cook

Benjamin Schloss

Aaron Mcinnes

Natasha Jacobi

Brad Steel

Georgia O’Malley

Shannen Bartlett

Liam Tidd

Joshua Mellor

Sarah Miller

Carrington Bond

Primary Survey Workshop

Friday Session A 08:10am-9:10am

30 participants

Rm: 2.07

 

Vanessa Twelftree

Alana Steicke

Abbie Storry

Caelleb Morcom

Sophie Vaziri

Nicola Rees

Tia Inman

Martin Pelka

Georgia Pearson

Jakob Falloon

Kelly Constable

Lawson Chan

Ashleigh Goodwin

Christopher Bell

Laura Donohoe

Elliott Matotek

Hannah Owen

Annah Goodman

Alana Bowyer

Toby McAllister

Kade Potts

Gabriel Hicks

Kimberly Priasca

Sarah Collins

Lilly Tomlins

Stephanie Grace

Erin Birmingham

Bart Flower

Hannah McRae

Wen Han

Virtual Reality Workshop

Friday Session A 08:10am-9:10am

25 participants

Rm: 2.08

 

Tanith McEntee

Marina de Looper

Renee Guesnon

Daniel McManus

Stephanie Salna

Lottie Dickson

Angela Wallace

Hannah Scott

Danielle Card

Tanya Coombe

Emily Garn

Sarah How

Ellia Swepson

Adam Wilson

Joseph Cotter

Nhi Huynh

Natalie Talese

Quang-Huy Nguyen

Lara Newey

Abbey Wyness

Laura Cross

Laeticia Milner

Jacob Ratcliffe

Nicholas Paragios

Ben Warren

Wilderness Workshop

Friday Session A 08:10am-9:10am

25 participants

Rm: 2.10

 

Kate Curran

Emilia Clark

Ryan Piper

Chelsea Walker

Jessica Rose

Lauren Nielson

Kimberley Morris-Flynn

Megan Jennings

Rebecca Clark

Mikaela Trout

Ryan Dolling

Rachel Frahn

Georgia Evans

Elizabeth Cowan

Jessica Styles

Boghra Batirev

Shanti Moffat

Wai Ki Chan

Madison Allum

Sarah Malthouse

Karli Boyd

Zoe Versteeg

Nicole Banders

Sophie Morphett

Michael Juospaitis

Friday Session B Workshop Allocation

Help or Harm Workshop

Friday Session B 09:20am-10:20am

30 participants

Rm: 2.09

 

Rebecca Clark

Paige Cook

Debra Spiteri

Aaron McInnes

Stephanie Grace

Brad Steel

Abbey Wyness

Shannen Bartlett

Laeticia Milner

Joshua Mellor

Sarah Miller

Carrington Bond

Georgia Thompson (*)

Rohan Watters

Thomas Hunter

Christina Steele

Desiree Jordan

Alexandra Rantzoglou

Caspian Caple

Darian Kekwick

Sari Webber

Leadership Workshop

Friday Session B 09:20am-10:20am

30 participants

Rm: 2.18

 

Ryan Dolling

Tahlia Wozniak

Shanti Moffat

Kimberley Collicoat

Karli Boyd

Joseph Lawrence

Martin Pelka

Anthony Mayer

Gabriel Hicks

Jason Folk

Mikaela Trout

Mario Cataldi

Rachel Frahn

Carolyn Kinnane

Hannah Schott

Aaron Mcinnes

Tanya Coombe

Esther Sands

Boghra Batirev

Dustin Williams

Sarah How

Georgia Sheehan

Nhi Huynh

Thomas Manallack

Quang-Huy Nguyen

Kristen Spring

Wen Han

Nancy Fintic

Nicholas Paragios

Yousef Alshahrani

Secondary Exam Workshop

Friday Session B 09:20am-10:20am

30 participants

Rm: 2.07

 

Vanessa Twelftree

Lilly Tomlins

Tanith McEntee

Erin Birmingham

Sophie Vaziri

Hannah McRae

Tia Inman

Alana Steicke

Georgia Pearson

Jessica Styles

Kate Curran

Laura cross

Kelly Constable

Caelleb Morcom

Ryan Piper

Madison Allum

Sanura Vanmali

David Axen

Ashleigh Goodwin

Nicole Banders

Laura Donohoe

Jakob Falloon

Hannah Owen

Christopher Bell

Alana Bowyer

Michael Juospaitis

Kade Potts

Lauren Nielsen

Kimberly Priasca

Megan Jennings

Virtual Reality Workshop

Friday Session B 09:20am-10:20am

25 participants

Rm: 2.08

 

Amanda Clydesdale

Elizabeth Cowan

Julia Clark

Wai Ki Chan

Jessica Rose

Sarah Malthouse

Kimberley Morris-Flynn

Zoe Versteeg

Georgia Evans

Sophie Morphett

Lawson Chan

Andrew Andrawos

Emilia Clark

Gemma Rovers

Chelsea Walker

Benjamin Schloss

Elliott Matotek

Natasha Jacobi

Ashleigh Ohlsen

Georgia O’Malley

Sarah Martin

Eleanor Thorn

Julie Zischke

Liam Tidd

Sarah Collins

Wilderness Workshop

Friday Session B 09:20am-10:20am

25 participants

Rm: 2.10

 

Abbie Storry

Daniel McManus

Stephanie Salna

Anna Goodman

Angela Wallace

Toby McAllister

Danielle Card

Haden Duggan

Emily Garn

Adrian Anderson

Natalie Talese

Tessa Lee

Lara Newey

Lottie Dickson

Alice Cloke

Brooke Thorpe

Nicola Rees

Bart Flower

Sarah Maloney

Adam Wilson

Jacob Ratcliffe

Todd Allanson

Ben Warren

Tori Allington

Marina de Looper

Saturday Session C Workshop Allocation

RSI Workshop

Saturday Session C 08:10am-9:10am

28 participants

Rm: 2.09

 

Abbie Storry

Nicole Banders

Sophie Vaziri

Gabriel Hicks

Renee Guesnon

Adrian Anderson

Angela Wallace

Hannah Scott

Ashleigh Goodwin

Tanya Coombe

Laura Donohoe

Adam Wilson

Hannah Owen

Wen Han

Alana Bowyer

Abbey Wyness

Kade Potts

Todd Allanson

Lilly Tomlins

Wai Ki Chan

Emily Garn

Sarah Malthouse

Natalie Talese

Zoe Versteeg

Laura Newey

Sophie Morphett

Shanti Moffat

Andrew Andrawos

Cardiac Exam Workshop

Saturday Session C 08:10am-9:10am

31 participants

Rm: 2.07

 

Vanessa Twelftree

Karli Boyd

Julia Clark

David Axen

Kate Curran

Martin Pelka

Kelly Constable

Jakob Falloon

Kimberley Morris-Flynn

Lawson Chan

Sanura Vanmali

Christopher Bell

Rebecca Clark

Daniel McManus

Kimberly Priasca

Elliott Matotek

Erin Birmingham

Toby Mcallister

Hannah McRae

Debra Spiteri

Ryan Dolling

Sarah Martin

Alana Steicke

Sarah Collins

Alice Cloke

Tessa Lee

Laura Cross

Stephanie Grace

Caelleb Morcom

Bart Flower

Stafford Wulff

Disaster Management Workshop

Saturday Session C 08:10am-9:10am

40 participants

Rm: 2.08

 

Tanith Mcentee

Lauren Nielsen

Amanda Clydesdale

Megan Jennings

Tia Inman

Anna goodman

Georgia Pearson

Ashleigh Ohlsen

Ryan Piper

Haden Duggan

Jessica Rose

Julie Zischke

Stephanie Salna

Mikaela Trout

Danielle Card

Rachel Frahn

Joseph Cotter

Lottie Dickson

Georgia Evans

Elizabeth Cowan

Jessica Styles

Boghra Batirev

Nicola rees

Laetecia Milner

Sarah Maloney

Gemma Rovers

Madison Allum

Tori Allington

Jacob Ratcliffe

Tahlia Wozniak

Ben Warren

Sarah Miller

Marina de Looper

Kimberley Collicoat

Michael Juospaitis

Mario Cataldi

Emilia Clark

Carolyn Kinnane

Chelsea Walker

Aaron McInnes

Wilderness Workshop

Saturday Session C 08:10am-9:10am

35 participants

Rm: 2.10

 

Ellia Swepson

Sarah How

Nhi Huynh

Quang-Huy Nguyen

Laeticia Milner

Benjamin Schloss

Nicholas Paragios

Natasha Jacobi

Georgia O’malley

Eleanor Thorn

Liam Tidd

Joseph Lawrence

Jason Folk

Clare Sutton

Saturday Session D Workshop Allocation

Help or Harm Workshop

Saturday Session D 09:50am-10:50am

30 participants

Rm: 2.18

 

Caelleb Morcom

Tori Allington

Clare Sutton

RSI Workshop

Saturday Session D 09:50am-10:50am

28 participants

Rm: 2.09

 

Kelly Constable

Lauren Nielsen

Ryan Piper

Megan Jennings

Jessica Rose

Anna Goodman

Danielle Card

Toby Mcallister

Kimberly Priasca

Hayden Duggan

Laura Cross

Sarah Martin

Nicola Rees

Sarah Collins

Jakob Falloon

Mikaela Trout

Lawson Chan

Rachel Frahn

Christopher Bell

Tessa Lee

Michael Juospaitis

Lottie Dickson

Daniel McManus

Elizabeth Cowan

Emilia Clark

Boghra Batirev

Chelsea Walker

Sarah How

Neuro Exam Workshop

Saturday Session D 09:50am-10:50am

31 participants

Rm: 2.07

 

Vanessa Twelftree

Ryan Dolling

Tanith McEntee

Alana Steicke

Amanda Clydesdale

Georgia Evans

Abbie Storry

Jessica Styles

Kate Curran

Alice Cloke

Stephanie Salna

Shanti Moffat

Sanura Vanmali

Sarah Maloney

Ashleigh Goodwin

Madison Allum

Laura Donohoe

Jacob Ratcliffe

Hannah Owen

 Ben Warren

Alana Bowyer

Karli Boyd

Kade Potts

David Axen

Lilly Tomlins

Marina de Looper

Erin Birmingham

Nicole Banders

Hannah Mcrae

Martin Pelka

Stafford Wulff

Disaster Management Workshop

Saturday Session D 09:50am-10:50am

40 participants

Rm: 2.08

 

Sophie Vaziri

Nhi Huynh

Julia Clark

Quang-Huy Nguyen

Renee Guesnon

Wen Han

Angela Wallace

Abbey Wyness

Kimberley Morris-Flynn

Todd Allanson

Rebecca Clark

Wai Ki Chan

Emily Garn

Sarah Malthouse

Ellia Swepson

Zoe Versteeg

Natalie Talese

Sophie Morphett

Lara Newey

Andrew Andrawos

Elliott matotek

Laeticia Milner

Debra Spiteri

Benjamin Schloss

Gabriel Hicks

Nicholas Paragios

Adrian Anderson

Natasha Jacobi

Hannah Scott

Georgia O’Malley

Tanya Coombe

Elanor Thorn

Stephanie Grace

Liam Tidd

Brooke Thorpe

Joseph Lawrence

Disaster Management

Jason Folk

Adam Wilson

Justin Cantley

Wilderness Workshop

Saturday Session D 09:50am-10:50am

35 participants

Rm 2.10

 

Abbie Storry

Christina Steele

Tia Inman

Desiree Jordan

Georgia Pearson

Alexandra Rantzoglou

Joseph Cotter

Caspian Caple

Ashleigh Ohlsen

Darian Kekwick

Julie Zischke

Sari Webber

Gemma rovers

Paige Cook

Tahlia Qozniak

Georgia Sheehan

Sarah Miller

Thomas Manallack

Kimberley Collicoat

Kristen Spring

Mario Cataldi

Nancy Fintic

Carolyn Kianne

Yousef Alshahrani

Aaron McInnes

Aaron Mcinnes

Esther Sands

Brad Steel

Dustin Williams

Shannen Bartlett

Georgia Thompson (*)

Joshua Mellor

Rohan Watters

Carrington Bond

Thomas Hunter